O mnie

Nazywam się Bartek Pastudzki, dla znajomych - Lew. Komputerami zajmuję się od małego. Pierwsze programy pisałem już w gimnazjum. Skończyłem studia inżynierskie z informatyki na ETI Politechniki Gdańskiej. Nigdy nie przywiązywałem się do konkretnej specjalizacji, za to interesowała mnie wszechstronna wiedza na temat programowania. Dlatego też pracowałem na różnych stanowiskach poczawszy od programisty Javy na szkoleniach w branży firmware embedded skończywszy.

Przez długi czas interesowały mnie niskopoziomowe zagadnienia, dość dobrze poznałem architekturę x86, assembler i C nigdy nie były dla mnie szczególnie trudne. Jednak odkąd zrozumiałem o co chodzi w Lispie, bardziej skłoniłem się w stronę bardziej uporządkowanego podejścia do pracy. Bardziej zainteresowałem się metaprogramowaniem, generowaniem kodu, programowaniem deklaratywnym i działaniami na symbolach.

Chociaż od małego pasjonują mnie komputery, nie zdominowały do końca mojego życia. Uwielbiam podróżować, poznawać inne kultury, na codzień posługuję się trzema językami: polskim, angielskim i rosyjskim. W mniejszym lub większym stopniu znam jeszcze parę innych. Lubię uczyć się kolejnych. Uwielbiam spędzać czas na łonie natury i dbam o równowagę w zaangazowaniu poszczególne swoje zainteresowania.

Zobacz także: Kontakt, Nauka.